Říjen 2011

Jak jde čas

18. října 2011 v 15:24 | Neubauerová
Jsou to již dva měsíce od té chvíle,kdy přijela naše malá turecká princezna Zana a jedenáct měsíců ,co změnil náš poklidný život Damian.
Když rostl Damian,bylo poznat,jak jinou mají Anatolci povahu oproti jiným psím plemenům. Nebyl to náš první velký pes, vždy jsme měli obří plemeno. Ale jeho samostatné rozhodování,vzdor a tvrdohlavost byly a jsou nezvyklé a chce to skutečně trpělivost a důslednost. Ještě pořád nemáme vyhráno. Nerad jede autem, nechce chodit a běžet na povel.Vzpouzí se,lehá si jak zpovykaný kluk.. Základní povely sice ovládá už dlouho,ale nedaří se nám moc pokročit.
A ta malá princezna- už teď je jasné, že bude ještě tvrdší oříšek. Má v krvi mnohem větší snahu po dominanci, prosazení se ve smečce.Přesto,že je o půl roku mladší dochází často k soubojům a musím říci,že Damian měl a má s malou Zanou obrovskou trpělivost. Občas už musí silněji stisknout a to se pak princezna projeví jako klasická hysterka a přesto,že Damian už běhá někde jinde, Zana pořád ještě kvílí vysoké "C".Svoji tvrdost zkouší i na nás.Pak ji musíme ukáznit.
Pomalu je seznamujeme s naší malou farmou.
Žijeme s našimi zvířátky 24 hodin denně, ale pokroky ve výchově jsou na můj vkus trochu pomalé. Na druhou stranu je to výzva, jak se jim dostat pod kůži a zlomit ty svéhlavičky. je fajn každý den,který jsme s nimi prožili a viděli, jak si hrajou, jak se chovají ke kočičkám a když odpočívají nebo usínají a tulí se k sobě.